خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
عالي ترين تايم براي تور روسيه چه زماني مي باشد parsae
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :parsae
تاريخ: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۷:۱۴:۲۱

تور دبيازجمله از مناطق دولت امارات متحده عربي مي باشد. اين شهر در جنوب كشور ايران و در حومه خليج پارس و در دولت عربستان قرار دارد. اين شهر پهناورترين شهر كشور امارات نيز مي‌باشد.

سرقت آشكار ميراث ايراني با نصب پرچم امارات؛رونمايي از تنديس بادگير ايراني در كشور امارات

در اين تنوع ملال آور، شهر تبديل به نمايشگاهي از ساختمان شده است كه هيچ خط مشي مشخصي را دنبال نمي كند. دبي به تعبيري تبديل به زمين مشترك كارفرمايان و معماران شده است. قانون بازي را صد البته كارفرمايان پايه ريزي مي كنند كه لزوما داراي شايستگي و صداقت نيستند. اكثر كارفرمايان با تفكراتي ساده انگارانه، خريدار حجم ها  و نمادهاي عجيب و غريبي مي شوند و با نام هاي اغوا كننده اي همچون برج هاي "رقصان"و "گردان" همچنان به جلب توجه جهاني مي پردازند و عده اي نيز اين گونه پروژه هاي پرطمطراق و عجيب را به نام "سبك دبي"  مي شناسند.


تعبير ديگري از دبي كه بسيار از آن سخن گفته مي شود، تصنعي بودن شهر است كه هرگز به يك شهر واقعي با هويت واحد نمي ماند. اين تعبير تا حدي به كمرنگ بودن نگاه فرهنگي به معماري و استفاده ابزاري از آن، براي افزايش سرمايه هاي متمركز در بخش ساختمان مربوط مي شود. استفاده افراطي از شيشه كه محل اعراب اقليمي هم ندارد، مزيت بر علت است. شهر پر است از آيكون هاي منفرد و مغشوش.

واقعيت اين است كه كشورهاي مستعمره(استعمار مدرن) هيچگاه پايگاه تمدني مشخصي ندارند و همواره به ياري استعمارگران كه همچنان مايل نيستند هويت مستقلي به اين سرزمين ها بدهند و بسيار مي كوشند كه مهر بردگي را همچنان بر پيشاني آنها نگاه دارند به سازه هاي با تكنولوژي هاي پيشتاز و بناهايي با پسوند بلندترين مي نازند؛ صفتي كه بسيار زودتر از تصور، مندرس و ناكارآمد مي شود چرا كه آنچه در گذشته است و افتخار آن به قدمتش است در پس است و متغير نمي شود ولي آنچه در پيش است و به پيشرو بودن مفتخر است به سادگي با پيشرفت تكنولوژي عقب خواهد ماند و از مركز توجه دور خواهد شد.


  تعبير ديگري از دبي كه بسيار از آن سخن گفته مي شود، تصنعي بودن شهر است كه هرگز به يك شهر واقعي با هويت واحد نمي ماند. اين تعبير تا حدي به كمرنگ بودن نگاه فرهنگي به معماري و استفاده ابزاري از آن، براي افزايش سرمايه هاي متمركز در بخش ساختمان مربوط مي شود

به همين دليل كشورهاي نوظهوري مانند امارات متحده عربي كه براي هويت سازي به چنين رويكردي چنگ انداخته اند همچنان سرگردان و بي هويت باقي خواهند ماند. يك روز به فكر جعل هويت مي افتند و بادگير ايراني را به نام خود مي كنند. روزي ديگر، خرسند مي شوند كه انگليس برايشان برج دبي را ساخته است و آن را نماد مي كنند اما از آنجا كه با پيشرفت سريع تكنولوژي آن به سرعت از نظرها مي افتد برج خليفه(انتقادهاي بسياري در رابطه با ميزان اتلاف انرژي متوجه پروژه هاي دبي از جمله مهم ترين آن "برج خليفه"  است)را نماد خود معرفي مي كنند، وقتي كويت برجي بلندتر مي سازد از آن هم سرخورده مي شوند و جزاير مصنوعي جهان را پيش مي كشند و خلاصه چنان دچار تغيير مي شوند كه به جاي نماد سازي و هويت سازي همچون  يك شهر بازي مضحك به عنوان تجربه اي بي بنيان و سرگردان در چشم جهانيان معرفي مي شوند.اما آنان كه خود را سرفراز از پايه گذاري تمدن در جهان مي دانند محكم و استوار بر عرش نشسته اند و همچنان كه زمان مي گذرد بر پايداري و اعتبار ايشان افزوده مي شود.
اميدواريم تور لحظه آخري دبيبه شما خوش بگذرد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ